Fikri Sağlar
Sağlar’dan AKP’ye salvo!
Sağlar’dan AKP’ye salvo!
Bu yazı kez okundu.
25 Eylül 2013 08:58 tarihinde eklendi

CHP Parti Meclis üyesi ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Fikri Sağlar, hemşehrilerine ‘Yerel Seçimlerde AKP’ye son kullanım tarihini gösterin’ dedi.

Sağlar, Başka illerden göçüp, Mersinde yaşayan Hemşehri Dernekleri ile Mersin Amatör Spor Kulupleri Federasyonu ve Mersin İdmanyurdu Taraftarlar Derneğini ziyaret etti.
Hemşehri Derneklerinde kadınların da sevgi ve çoşkusuyla karşılanan Fikri Sağlar, buralarda yaptığı konuşmasında; AKP Hükemetine yüklendi. Sağlar, 11 yıldır iktidarda bulunan AKP’nin, halkına, işçisine, memuruna, köylüsüne, emeklisine, solculara, kürtlere, Türklere, gençlere, devrimci ve demokratlara acı çektirdiğini söyledi.
Suriye de var olan Alevi-Sunni çatışmasının, Türkiye de yaşatılmak istendiğine dikkat çeken Sağlar ‘Türkiye de alevi düşmanlığı, Hatay’da sinsice yürütülmektedir. Taksim olaylarında Hatay’lı üç gencin kendi illerinde öldürülmesi tesadüfü değil.. Savaşa su taşıyan bu iktidarı bitirmeliyiz’ dedi.
Ülkenin üstüne çöken karabulutların dağılması açısından 6 ay sonra yapılacak yerel seçimlerin önemini vurgulayan CHP Parti Meclis üyesi ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Fikri Sağlar, şöyle konuştu:
“Hepimizin yaşamını sömüren AK Partiye karşı; CHP’de, devrimci, demokrat, yurtsever ve solcular bir araya gelip güçlenmeli. Yerel seçimlerde AKP’ye son kullanım tarihini gösterin, sizin son kullanım tarihiniz buraya kadar deyin..”

MİY’e TESİS

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Mersin İdmanyurdu Taraftarlar Derneğine de ziyarette bulunan Fikri Sağlar, Amatör spora ve Mersin İdman Yurduna sahip çıkacağını, sorunlarına el atacağını söyledi.
Mersin İdman Yurduna tesis yapılmasını isteyen taraftarlara;
“Tesis yapmaya gerek yok. Macit Özcan Tesislerinin adını, Macit Özcan ismini kaldırarak Mersin İdman Yurdu adını yazacağım. Bu tesisleri MİY ve Amatör alt yapıya tahsis edeceğim. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” yanıtını verdi.

 

 

 

Kaynak: Sonses.Tv

Benzer yazılar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

*
Fikri Sağlar
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. D. Fikri Sağlar – Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı
Web Tasarım & Yazılım: YüksekBilgi